آمار گردشگران تور کیش

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد كيش، از 25 اسفند و آغاز سفرهاي نوروزي تا پايان روز چهارم فرورين 108 هزار و 494 گردشگر از مسيرهاي هوايي و دريايي به جزيره كيش سفر كردند كه نسبت به مدت همانند پارسال نزدیک 7 درصد رشد داشته است.

شمار مسافران داخلي مسير هوايي كيش نيز از 25 اسفند الی 4 فروردين به 60 هزار و 421 گردشگر رسيد كه در مقايسه با سال پیش بيش از17 درصد رشد داشته است. شمار 691 مسافر خارجي نيز در اين مدت به جزيره كيش سفر كردند.

پروازهاي ورودي فرودگاه بين المللي كيش نيز در اين نه روز نسبت به مدت مانند پارسال 14 درصد رشد داشته است. در اين مدت 465 پرواز داخلي و خارجي مسافران را از ایالت هاي مختلف قیمت ویژه تور کیش كشور و همچنين كشورهاي حاشيه خليج فارس به جزيره كيش انتقال دیتا اند.

از ابتداي سفرهاي نوروزي لغایت چهارم فروردين نيز 47 هزار و 382 تن از هموطنان با خودروي شخصي خود و از طريق بنادر چارك، لنگه و آفتاب به جزيره كيش سفر كرده اند كه در مقايسه با مدت مانند پارسال 3 درصد رشد داشته است.

در اين مدت آمارگرفتن ورود خودروهاي گردشگران به كيش از مسير دريايي نسبت به مدت مشابه پارسال بيش از2 و نيم درصد رشد داشته است.

بر اساس اين گزارش از 25 اسفند الی 4 فروردين 26 لنديگ كرافت با 242 سفر دريايي و 10شناور مسافري با 75 سفر، علاوه بر گردشگران مسير دريايي، 9 هزار و 652 اتومبیل را به جزيره كيش انتقال داده اند. همچنين در اين مدت دو هزار و 628 خودرو در مسير مراجعت از جزيره كيش به بنادر چارك و آفتاب منتقل شده اند.