رشد 17 درصدی ورود گردشگران به جزیره کیش در نوروز 97

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش،  از 25 اسفند 94 تا 14 فروردین 95، جزيره كيش از دو مسير هوايي و دريايي ميزبان ٢٢٧ هزار و ٥٣ گردشگر بود. همچنين در اين ايام  ١٨ هزار ٣٦٥ خودرو وارد جزيره كيش شدند. این در حالی بود که به علت شرایط نا مساعد جوی سفرهای دریایی در 4 روز نخستین تعطیلات نوروز انجام نشد و بسیاری از خانواده هایی که با خودرو به بنادر چارک٫ لنگه و آفتاب مراجعه کرده بودند موفق به سفر به کیش نشدند.

برپايي بيش از چهار هزار و چهار صد تخته چادر در دو بخش مجردي و خانوادگي به همراه امكانات رفاهي شامل حمام، سرويس هاي بهداشتي، عرضه اقلام خوراكي  و استقرار تيم هاي هلال احمر و حراست از جمله امكانات مهيا شده براي گردشگران نوروزي كيش بود.

بر اساس آمارهاي گرفته شده از ١٥ اسفند٩٤ تا ١٥ فروردين ٩٥ در مجموع يك ميليون و٢١ هزار و٥٠٠ نفر اقامت در كيش ثبت شده كه با توجه به جمعيت ٢٧ هزار نفري كيش، اين جزيره هر شب ميزبان ٥١ هزار گردشگر بوده كه اين رقم تقريبا دو برابر جمعيت كيش است. در مجموع نهادهاي مختلف دولتي قیمت ویژه تور کیش و خصوصي جزيره كيش در بيست روز سفرهاي نوروزي به يك ميليون نفر اقامت٫ خدمات ارائه کرده اند.

برگزاری جشن های مختلف در پارک ماهیگیر٫ نوار سیاحتی کیش٫ کشتی یونانی٫ باغ راه٫ پارک ساحلی مرجان٫ مجموعه درخت سبز٫ تالار شهر٫ خانه بومیان  و اسکله بزرگ تفریحی به همراه نمایشگاههایی برای عرضه صنایع دستی و محصولات شهرهای مختلف کشورمان از جمله برنامه های نوروز 95 در جزیره کیش بود.

اجرای آیین های سنتی اقوام مختلف در اماکن عمومی، بازارها و مراکز تفریحی و مراسم  زیبای استقبال در مبادی ورودی نیز از برنامه های مورد توجه گردشگران در نوروز 95 بود.

ایجاد فضای شادی و نشاط  در تمام شهر وگستردگی جشن ها در نقاط مختلف ضمن تسهیل دسترسی و تنوع باعث شده بود خانواده ها بنابر سلایق خود از این جشن ها و نمایشگاه ها دیدن کنند.

آمارها نشان می دهد در ایام نوروز بیش از ٤٤ هزار و ٧١٣ نفر از امکانات پلاژ های ساحلی و استخرهاي جزيره کیش بهره مند شده اند که در بخش آقایان ١٧ هزار و٦٢١  گردشگر و در بخش بانوان ٢٧ هزار و٩٢ نفر به این پلاژها و استخرها مراجعه کرده اند.

آمار استفاده از پلاژها و استخرهاي كيش در بخش آقايان رشد١٧ در صدي و در بخش بانوان رشد ٢٠ درصدي را در مقايسه با سال گذشته به دست آورده است.

در بین مراکز گردشكري و تفریحی٫ كنسرت خنده در كشتي يوناني با ٨٠ هزار بازديد كننده و مجموعه درخت سبز و شهر حریره با بيش از ٤٠ هزار بازدید کننده بیشترین آمارهای گردشگران نوروزی را به خود اختصاص دادند و پس از آن پارک دلفین ها٫ کاریز٫ جنگ هاي شبانه، سافاری پارک٫ خانه بومیان و بولینگ مریم در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

نمايش مهيج رمز و راز با حضور شعبده باز معروف ايراني نيز با ٤٠ هزار بازديد كننده در زمره پر مخاطب ترين هاي نوروز ٩٥ جزيره كيش بود.

نظارت مستمر بر مراکز خرید و عرضه کالاها و اقلام خوراکی با پیش فروش تور کیش قیمت های متعادل٫ اطلاع رسانی خوب برنامه ها٫ عرضه اجناس با کیفیت٫ ارائه خدمات مناسب در مراکز گردشگری٫ تفریحی٫ پذیرایی و اقامتی و برخورد خوب میزبانان با گردشگران نوروزی باعث شد سطح رضایتمندی گردشگران در ایام نوروز از جزیره کیش به رقم 95 درصد برسد.

همچنین بر اساس اعلام جوامع بازاریان٫ کلوپ داران و شناورها و مراکز پذیرایی میزان رضایتمندی فعالان این بخش ها نیز بالای 90 درصد بود که بیانگر افزایش کیفیت گردشگری در جزیره کیش است.

جامعه هتلداران نیز در نخستین روزهای نوروز خبر از اشغال 100درصدی هتل ها داد. از سویی خانه های گردشكري نیز در این ایام ضریب اشغال بالايي داشتند.

در ايام نوروز ٢٣ درصد از گردشگران در هتل هاي كيش، ١٣ درصد در كمپ ها و ٦١ درصد در خانه هاي گردشگري اسكان داشته اند.

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش نیز در ایام نوروز در زمره اندک بیمارستان های کشور بود که با استقرار تیم کاملی از متخصصان در زمینه های مختلف پاسخگوی مراجعان بود. از 25 اسفند 94 تا 15 فروردین 95 بیش از 12 هزار و988 نفر از خدمات بیمارستان کیش و کلینیک امام علی (ع) بهره مند شدند.

در نوروز امسال بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی٫ فرودگاه کیش در زمره سه فرودگاه پر تردد کشور پس از فرودگاههای مهرآباد و مشهد قرار گرفت و به عنوان پرترددترین فرودگاه جنوب کشور شناخته شد.

كنترل قيمت بليت ها از ديگر عوامل مرثر بر سفر گردشگران به كيش در نوروز ٩٥ بود. همچنين در نوروز امسال ميزان شكايت از خدمات و قيمت ها به كمترين ميزان رسيد.

با نظرسنجي هاي انجام شده ميزان رضايتمندي از سفر به كيش و خدمات ارائه شده در اين جزيره٫ به ٩٥ درصد افزايش يافته است كه اين آمار بيانگر ارتقاء كمي وكيفي گردشگري و ورود جزيره كيش به دوران جديدي در صنعت گردشگري است.

رضایتمندی رییس جمهور از اقدامات انجام شده درکیش

نوروز95 با سفر رییس جمهور به جزیره کیش آغاز شد. در این سفر دکتر روحانی ضمن بازدید از بخش های مختلف زیرساختی٫ عمرانی٫ گردشگری و اقتصادی جزیره کیش از اقدامات انجام شده در این جزیره ابراز رضایت کرد.

رییس جمهور در نشست سالانه مدیران عامل مناطق آزاد٫ تغییرات کیش را در مقایسه با دو سال گذشته محسوس اعلام کرد.