نظارت مستمر با هدف ارتقاء سطح خدمات گردشگري كيش

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد كيش، از آغاز سفرهاي نوروزي واحد هاي نظارتي و كنترل بر عملكرد صنوف گوناگون با انجام2 هزار و 700 مورد بازديد چگونگي ارائه خدمات گردشگري در تقسیم هاي مختلف و عرضه كالاها در مراكز تجاري را بررسي كردند.

بر بنیاد اين گزارش سال جاری از 28 اسفند تا 5 فروردين طي 364 مورد بازديد از هتل ها، مراكز پذيرايي، دفاتر خدمات مسافري، مراكز تفريحي، كلوپ هاي تفريحات دريايي و غواصي و شناورهاي بهترین تور کیش نوروز 97 تفريحات دريايي عملكرد اين واحدها را مورد بررسي پیمان دادند. و در موارد معدود مشاهده تخلف، ضمن تذكر به مسئولان اين واحدها بر روند رفع معايب در كوتاه ترين سررسید بازرسی كردند.

همچنين یکتا هاي بازرسی و كنترل بر عملكرد صنوف نيز لغایت 5 فروردين با سپریدن 2 هزار و 336 باره بازديد بر روند عرضه كالا و خدمات در بازارها و مراكز تجاري كيش بازبینی گسترده داشتند.

در نوروز امسال بالارفتن سطح كمي و كيفي خدمات گردشگري و روند عرضه كالا و خدمات در مراكز تجاري و اقامتي و گستردگي فعاليت هاي نظارتي افزايش ميزان رضايتمندي گردشگران را نسبت به سال هاي پیش در پي داشته است.