ورود سه و نیم برابر جمعیت کیش در هشت روز نخست نوروز به این جزیره

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان آزادگاه كيش، در هشت روز پیش درآمد سفرهاي نوروزي 96 هزار و 804 توریست از مسيرهاي هوايي و دريايي به جزيره كيش سفر كرده اند كه در مقايسه با جمعيت 28 هزار نفري اين جزيره احصاییه گردشگران بيش از 3 و نيم مساوی جمعيت ساكن در منطقه بوده است.

بر پای بست، اين گزارش از 25 اسفند تا پايان روز سوم فروردين مجموع مسافران ورودي جزيره كيش از مسيرهاي هوايي و دريايي 96 هزار و 804 گردشگر بوده است كه نسبت به شمردن سال گذشته بيش از 12 درصد رشد را نشان مي دهد.

همچنين شمار مسافران داخلي مسير هوايي كيش از 25 اسفند قیمت ارزان کیش  الی 3 فروردين به 54 هزار و 218 توریست رسيد كه نسبت به مدت مثل در سنه ماضی حدود20 درصد رشد داشته است. شمار 626 مسافر خارجي نيز در اين مدت به جزيره كيش سفر كردند.

در اين هشت روز 416 پرواز داخلي و خارجي مسافران را از استان هاي گوناگون كشور و همچنين كشورهاي حاشيه خليج فارس به جزيره كيش انتقال داده اند. پروازهاي ورودي فرودگاه بين المللي كيش نيز در اين هشت روز نسبت به مدت مانند پارسال بيش از 16 درصد رشد داشته است.

آمار مسافران مسير دريايي جزيره كيش نيز با شروع دومين هفته از سفرهاي نوروزي رشد نزدیک 13 درصدي را نشان مي دهد. در اين مدت آمارگرفتن ورود خودروهاي گردشگران در مسير دريايي نيز نسبت به مدت همانند پارسال بيش از 15 درصد رشد داشته است.

بر پای بست، اين گزارش از 25 اسفند لغایت 3 فروردين 26 لندينگكرافت با 219 سفر دريايي و 10شناور مسافري با 65 سفر41 هزار و 960مسافر و 8 هزار و 601 اتومبیل را به جزيره كيش انتقال داده اند. نرخ ویژه تور کیش همچنين در اين مدت يك هزار و 662 خودرو در مسير مراجعت از جزيره كيش به بنادر چارك و آفتاب منتقل شده اند.

لازم به ذكر است جزيره كيش به عنوان مهمترين قطب گردشگري كشور با فراهم كردن امكانات لازم، تكميل زير ساختهاي گردشگري و افزايش جاذبه هاي تفريحي در سال هاي اخير به عنوان دوست داشتنی ترين مقصد گردشگري ايران اسلامي مورد پروا هموطنان استانهاي مختلف كشورمان قرارگرفته است. در كنار امكانات پذيرايي و اقامتي مناسب و نظارت پیوسته بر كيفيت و كميت خدمات گردشگري در اين منطقه، هواي مطلوب و كاملا بهاري جزيره كيش در فروردين سبب مي شود افزايش احصاییه گردشگران اين جزيره زيبا در تعطيلات نوروز به بالاترين ميزان خویش برسد.